Дивидик
Натуральна шкіра безсумнівно, самий практичний матеріал для осінньої й зимового взуття. У ній зручно ходити, вона добре зберігає форму, а завдяки своїй структурі, вона дозволяє шкірі дихати. Для того щоб шкіряні чоботи зберегли свій первісний вигляд і прослужили вам довгу службу, за ними потрібен певний відхід.
Відразу після покупки шкіряні чоботи обробляють спеціальними складами, які захищають їх від вологи і пилу. У перший раз чоботи рекомендується просочити якомога рясніше до вологого стану.
Кожен раз, коли ви приходите з вулиці, потрібно очищати взуття від бруду і пилу. Креми рекомендується наносити ввечері для того, щоб вони краще вбралися. Вранці взуття полірують.
Кілька рад по догляду за шкіряними чоботами
- не Можна сушити шкіряні чоботи поблизу опалювальних приладів, а також допомогою фена;
- не Можна прати шкіряну взуття пральній машині;
- Зберігати взуття найкраще в темному прохолодному місці;
- Після довгого зберігання взуття необхідно очистити від накопичилася пилу;
- Щоб взуття не втрачала форми, її рекомендують зберігати на спеціальних колодках. Але для цього можна використовувати і зім'яту газету. Вона повинна займати весь обсяг черевика;
- Надягати взуття потрібно з допомогою ріжка;
- не Можна знімати взуття, придавлюючи другою ногою п'яту або каблук. Це може призвести до деформації п'яти або до поломки каблука;
- На кожен сезон краще мати 2-3 пари взуття. Це дозволить кожній парі відновитися і провітритися. Якщо дотримуватися всі вищевикладені правила, шкіряні чоботи прослужать вам довгий час і завжди будуть виглядати як нові!
Всім нам відомі переваги замшевих чобіт – вони теплі, м'які і дуже зручні. Але в цій бочці меду не без ложки дьогтю – замша вимагає дуже ретельного догляду. Як і будь-яку взуття, відразу після покупки замшеві чоботи слід обробити спеціалізованим засобом, оберігають її від вологи, пилу і бруду (зробити це варто не раніше, ніж за добу до виходу на вулицю). Згодом це значно спростить Вам чистку такого взуття.
Замшеві чоботи не призначені для дощової погоди намокаючи, вони втрачають колір, а утворилися білясті розводи дуже складно вивести. Для замшевих чобіт існують спеціальні щітки: прогумовані зубчики на них використовують для залоснившихся місць, а звичайної щетиною прибирають пил і легкі забруднення. Після такої щітки можна використовувати засоби для догляду за замшею.
Кілька рад по догляду за замшевими чобітьми
- Замшеві чоботи не можна тримати на світла — вони швидко втрачають свій колір. Для відновлення кольору можна скористатися спеціальними фарбами-аерозолями для замші. До того ж вони мають водовідштовхувальним ефектом.
- Не зберігайте замшеві чоботи в пластикових пакетах
- Для того, щоб вся волога випарувалася взуття, потрібно 20 годин, тому не рекомендується носити одне і ту ж пару щодня.